Komisjon tühistas osaliselt Georg Otsa mälestusmärgi ideekonkursi otsuse

 (61)
Georg Otsa mälestusmärgi ideekonkursi võidutöö "Muusa"
Georg Otsa mälestusmärgi ideekonkursi võidutöö "Muusa"Mälestusmärgi ideekavand. Autorid: Ilme ja Riho Kuld, Kristofer Soop ja Ott Alver

Riigihangete vaidlustuskomisjon tunnistas kehtetuks Tallinna keskkonna- ja kommunaalameti poolt korraldatud Georg Otsa mälestusmärgi ideekonkursi žürii otsuse, millega autasustati vaid konkursi võitjat.

Vaidlustuskomisjoni otsuse järgi tuleb ka teise ja kolmanda koha preemiad korraldajatel siiski välja maksta.

Aprillis valiti Georg Otsa mälestusmärgi ideekonkursi võitjaks töö "Muusa", mille autorid on skulptorid Ilme ja Riho Kuld, maastikuarhitekt Kristofer Soop ja arhitekt Ott Alver.

Võistlustöö "Bariton" esitanud ja žürii otsuse vaidlustanud OÜ AB Ansambel juhi, arhitekt Toivo Tammiku sõnul jättis žürii teise ja kolmanda koha preemiad jagamata vaatamata sellele, et tööd olid seatud paremusjärjestusse, kus teist ning kolmandat kohta jagasid võrdse punktide arvuga võistlustööd "Bariton" ja "Paralleelmaailmad".

Žürii otsusele juhtis tähelepanu ka Eesti Arhitektide Liit oma tänavu 24. aprillil saadetud märgukirjas.

Riigihangete vaidlustuskomisjon mõistis Tallinna keskkonna- ja kommunaalametilt OÜ Ansambel ja FIE Vergo Vernik kasuks välja ka nende poolt tasutud riigilõivu ja lepingulise esindaja tasu.

Vaidlustuse kaotanud Tallinna keskkonna- ja kommunaalametil on võimalik 10 päeva jooksul vaidlustada Riigihangete vaidlustuskomisjoni otsuse halduskohtus.