Kõlvart võttis kogu vastutuse erakoolide rahata jätmise ja vene lütseumi eest enda peale

 (101)
Mihhail Kõlvart
Mihhail KõlvartFoto: Tanel Meos

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart teatas täna pressiteates, et vastutab pealinna haridusalas toimuva eest ning koolide ühendamise või Tallinna vene lütseumi puudutavad otsused ei ole tehtud kellegi survel või mõjul.

Nimelt selgitas sotsiaaldemokraatide Tallinna linnavolikogu fraktsiooni esimees Lauri Laats eelmisel nädalal, et sotsiaaldemokraadid ei ühine Kõlvarti umbusaldamisega, sest Kõlvarti jutust jäi neile mulje, et Tallinna hariduselu vaidlusküsimuste, näiteks erakoolide rahata jätmise taga on tegelikult linnapea Edgar Savisaare otsused.

Kõlvart lükkas täna selle seisukoha tagasi. „Ma ei ole ka öelnud, et koolide liitmise ja raha eraldamise otsuse Tallinna vene lütseumile on teinud linnapea Edgar Savisaar,“ teatas Kõlvart.

„Siinkohal meenutan, et Tallinna vene lütseumi loomine oli minu enda idee,“ märkis Kõlvart. „Sihtasutus loodi kaks aastat tagasi vene õppekeelega munitsipaalerakooli asutamiseks. Linna algatuse peatas erakooliseaduse muudatus. Praegu töötab sihtasutuse alusel tasuta hariduskeskus, mis aitab parandada venekeelsetel noortel õppekava-alaseid teadmisi. Kuna tegemist on linna sihtasutusega, siis ei saa ka paralleeli tõmmata ega siduda erakoolidega.“

Seotud lood:

Kõlvart rõhutas pressiteates, et koolide liitmise ja vene lütseumiga seotud otsuste taga ei seisa mingit teist või kolmandat jõudu. „Tegemist on ratsionaalsete ja läbikaalutletud otsustega, sest haridusvallas ei saa teha tormakaid otsuseid,“ ütles Kõlvart.

„Palju tähelepanu pälvinud raha eraldamine Tallinna vene lütseumile on linnavolikogu otsus ning ei olnud kuidagi „peidetud“ vms. teiste haridusridade vahel. Otsuse raha eraldamiseks tegi linnavolikogu Keskfraktsiooni ettepanekul 2014. aasta linnaeelarve kolmandal lugemisel.“