Kolme maakonna bussiliiklus ähvardab seiskuda

 (20)
Bussid
Postimees/Scanpix

Kahe nädala pärast ähvardab liinibussiliiklus kolmes maakonnas päevapealt seiskuda. Hoolimata sellest pole Saaremaa, Hiiumaa ja Valgamaa maavalitsusel veel ühtki kokkulepet, kuidas jätkata ühissõidukite liiklust.

“Senise vedajaga (GoBus — toim) oleme pidanud väga raskeid läbirääkimisi, et bussiliiklus säilitada. Praeguse seisuga ähvardab vedaja ikkagi lõpetada,” rääkis Valgamaa maavanema ülesannetes töötav Kalev Härk, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tal on kokkulepeteni jõudmiseks aega 12. veebruarini, sest just sel päeval lõpetab kehtivuse GoBusiga sõlmitud leping. Samal ajal lõppevad GoBusi lepingud ka Saaremaal ning Hiiumaal.

Härki sõnul on maavalitsus sattunud eriti keerulisse olukorda, sest on sisuliselt vaid vahendaja bussiettevõtete ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi vahel.

Hiiumaa maavalitsuse arengu- ja planeerimisosakonna juhataja Aare-Villu Kattel ütles, et maavalitsus üritab praegu leida ajutist vedajat kuni selle aasta lõpuni ning ühtlasi ka välja kuulutada riigihange uue vedaja leidmiseks alates 2009. aastast.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevaleht Onlines