Kolmapäeval avatakse Tallinnas vastrenoveeritud Neitsitorn

 (16)
Kolmapäeval avatakse Tallinnas vastrenoveeritud Neitsitorn
Päevaleht/Pressifoto, Marko Mumm

Tallinna päeval, 15. mail kell 10 avatakse vastrenoveeritud Neitsitorn. Neitsitorni ehitustööd jõudsid lõpule märtsis, nüüdseks on vanalinna uus tõmbenumber ka sisustatud ja valmis peagi külalisi vastu võtma.

Neitsitorni renoveerimine on Tallinna Linnamuuseumile uueks väljakutseks ja heaks võimaluseks tutvustada väärtuslikku, UNESCO maailmapärandisse kuuluvat linnakindlustuste ansamblit, aga ka Tallinna värvikat ajalugu ja söögikultuuri.

Renoveerimistööde käigus renoveeriti Neitsitorni neli korrust ning ehitati välja ruumid muuseumi ja kohviku tarbeks. Lisaks renoveeriti Neitsitorni Kiek in de Köki suurtükitorni ja Tallitorniga ühendav kaitsekäik ning korrastati Taani kuninga aia välilava.

Torni kolmel korrusel hakkavad paiknema vanalinnavaatega kohvikuruumid, kelder, esimene korrus ja Kiek in de Köki suurtükitorni viiv kaitsekäik annavad külastajale võimaluse tutvuda Linnamuuseumi koostatud püsiekspositsiooni ja ajutiste näitustega.

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul kulus aasta tagasi alustatud riigihanke korras teostatud renoveerimistöödele kulus ligi 1,2 miljonit eurot.