Kolmapäeva õhtul algab tugev lumesadu ja tuisk, teeilmakeskus soovitab neljapäeval koju jääda ja liiklusesse mitte tükkida

 (167)
Täiendatud kell 22.49! Lugejad, saatke pilte vihje@delfi.ee
Suur lumesadu Viljandis
Ilmaolud muutuvad täna õhtust alates väga halvaks, algab tihe lumesadu.Foto: Mikk Mihkel Vaabel

Kolmapäeva õhtul jõuab Eestisse tugev lumesadu ja tuisk, ilma- ja teeolud muutuvad sedavõrd halvaks, et teeilmakeskus soovitab neljapäeval inimestel kodust tööd teha ja tungiva vajaduseta liiklusesse mitte tükkida.

„Kellel vähegi võimalust, siis homme on hea päev kaugtööks ning ilma tungiva vajaduseta võiks vältida liiklusesse minekut,” ütles Teeilmakeskuse juht Margus Kehi kolmapäeval.

Riigi ilmateenistuse valvesünoptik tõdes, et ilm muutub tõesti halvaks, kuid midagi erakordset siiski tulemas ei ole. Kolmapäeva õhtul hakkab saartel tugevalt lund sadama, öösel jõuab sadu mandrile ja jätkub ka neljapäeva hommikul. Lumesajuga kaasneb tugev tuul, mis maha sadanud lume tuisuvaaludesse kogub. Tuul ulatub kohati kuni 21 meetrini sekundis, mis peaaegu kvalifitseerub tormiks.

Valvesünoptiku sõnul võib maha sadav lumekogus ulatuda keskpäevaks kuni kümne sentimeetrini. Seejärel aga läheb ilm aga soojemaks, lumesadu läheb üle lörtsi- ning vihmasajuks ning teedel tekib jäide. „Neljapäeva hommikul tööle tulles peaksid inimesed kindlasti tavapärasest rohkem aega varuma,” nentis valvesünotik.

Viimati olid Eestis sarnased ilmastikutingimused möödunud nädala kolmapäeval, millest kujunes väga must päev liikluses. Tol päeval hukkus Eesti teedel kolm inimest, kümned said vigastada.

Mis on kõigi aegade julgeim otsus, mis on Eestis tehtud?


Tänud vastamast ja head loosiõnne!