Kõik NATO suursaadikud saabuvad esmakordselt Eestisse visiidile

 (16)
Anders Fogh Rasmussen
Anders Fogh RasmussenFoto: LAURENT DUBRULE, REUTERS

Homme saabub Tallinnasse Põhja-Atlandi Nõukogu (NAC), et arutada ettevalmistusi NATO tippkohtumiseks ja edasisi samme muutunud julgeolekukeskkonnas.

Tegemist on esmakordse NACi suursaadikute visiidiga Eestisse ja see kestab kaks päeva.

Välisminister Urmas Paeti sõnul on NATO peasekretäri Anders Fogh Rasmusseni ja suursaadikute visiit NATO sõjalise kohaoleku kõrval tähtis tugev poliitiline signaal. "See kinnitab NATO pühendumust oma liikmesriikide julgeoleku kindlustamisele ning liitlaste pühendumust NATO territooriumi kaitsel," ütles minister.

Eesti alaline esindaja NACis suursaadik Lauri Lepik märkis, et NATO Põhja-Atlandi Nõukogu on kõrgeim poliitiliste otsuste tegija.

Rasmussen ja suursaadikud arutavad mitteformaalsel kohtumisel ka NATO vastust uutele ohtudele nagu küberjulgeolek ning külastavad oma visiidi käigus ka NATO küberkaitsekeskust Tallinnas.

Rasmussen kohtub president Toomas Hendrik Ilvese, peaminister Taavi Rõivase ja välisminister Urmas Paetiga. Reedel peab ta Tallinna ülikoolis koostöös Eesti NATO Ühinguga avaliku loengu ning külastab koos Paetiga Ämari lennubaasi.