Kogu eelmise aasta kuluhüvitise, üle 8500 euro on ära kasutanud 12 riigikogu liiget

 (97)
Kogu eelmise aasta kuluhüvitise, üle 8500 euro on ära kasutanud 12 riigikogu liiget
Foto: Ilmar Saabas

Eelmise aasta märtsikuus toimunud valimistest kuni detsembrini on kogu ettenähtud kuluhüvitiste summa ära kasutanud 12 riigikogu liiget, neist kaheksa on Keskerakonnast ja neli Reformierakonnast.

Riigikogu märtsis valitud koosseisu liikmed saavad kuluhüvitist kuni 30 protsendi ulatuses ametipalgast. Ametipalk on riigikogu liikmel neljakordne Eesti keskmine palk, mis teeb igakuise kuluhüvitise summaks 940,2 eurot. Möödunud aasta märtsist kuni detsembrini on riigikogu liikmetel olnud kuluhüvitisteks kasutada üle 8500 euro, vahendab BNS.

Kogu kuluhüvitise on ära kasutanud 12 riigikogu liiget, selgub kuluhüvitiste andmetest. Keskerakonnast pole sentigi alles Deniss Boroditšil, Ester Tuiksool, Inara Luigasel, Mihhail Stalnuhhinil, Peeter Võsal, Priit Toobalil, Rainer Vakral ja Viktor Vassiljevil.

Reformierakonnast on kogu kuluhüvitise ära kasutanud Kalev Lillo, Taavi Rõivas, Urmas Klaas ja Valdo Randpere.

Isamaa ja Res Publica Liidus (IRL) ning Sotsiaaldemokraatlikus Erakonnas (SDE) ei ole keegi kogu kuluhüvitiseks ettenähtud summat ära kasutanud. IRL-is on kõige vähem hüvitisi järel Annely Akkermannil – 304 eurot – ja SDE-s Urve Palol – 185 eurot.