Koertenäljutajad koguvad uut karja

 (11)
labrador, koer
AFP/Scanpix

Võrumaal päästsid loomakaitsjad kevadel ühest talust näljasurmast mitukümmend koera, kuid nüüd on sinna taas tekkimas uus koerakari.

Võrumaal Antsla vallas päästeti aprillikuus ühest talust paarkümmend nälginud koera surmasuust. Nüüdseks on loomi pidanud vanaprouad asunud taas kutsakarja koguma, kirjutab LõunaLeht.

Loomakaitse seltsi esindaja Merike Torm käis uurimas talusse uuesti kogunenud viie koera käekäiku. Pea pool aastat pärast seda, kui õdedest koerakasvatajatelt paarkümmend kutsat ära viidi, on naised sellest toibunud ning taas uut karja kokku koguma hakanud.

Torm viis kaasa kotitäie koeratoitu. Kuigi üks meedia tähelepanust häiritud vanaprouadest oli alguses äärmiselt umbusaldav, tuli ta lõpuks siiski majast välja ning rääkis pisut eluolust.

Naine kinnitas küll esialgu, et kõik on korras, ent jutuajamise käigus selgus, et pooleldi katuseta majas pole endiselt elektrit ega mööblitki. Ka joogiveega on naistel kehvad lood. Tormi abiga õngitseti kaevu kukkunud veepang küll välja, kuid vesi ei tundunud olevat joodav…