Koertenäitus kogub varjupaikadele raha


Koertenäitus kogub varjupaikadele raha
AFP/Scanpix

Alates tänasest on kõik koeraomanikud oodatud registreerima oma lemmikuid osalema 11. oktoobril Tallinnas toimuval heategevuslikul koertenäitusel BIG Match Show 2009, mille tulud lähevad sel aastal Varjupaikade MTÜ liikmete –Valga ja Viljandi kodutute loomade varjupaiga toetuseks.

11. oktoobril algusega kell 12 Kristiine spordihallis toimuvast BIG Match Show’st on oodatud osa võtma nii puhtatõulised kui ka segaverelised koerad, kes võtavad mõõtu vastavalt vanusele ja suurusele: ülepõlve- ja allapõlve kutsikad, koerad ning veteranid. Lisaks näitusele toimuvad üritusel erinevad koertega seotud demonstratsioonesinemised, teatas Eesti koeraomanike selts.

Koertenäitusel osalemiseks saab end veebilehel www.bigmatchshow.ee eelregistreerida kuni 09. oktoobrini. Eelregistreerunud koertele maksab osavõtt 75 krooni, kohapeal registreerujatele 100 krooni. Külastajate sissepääs maksab kohapeal 25 ja perepilet 50 krooni. Pensionärid ja kuni 12 aastased lapsed saavad näitusele tasuta.

Kõik BIG Match Show tulud lähevad tänavu Valga ja Viljandi koduta loomade varjupaiga toetuseks. Valga varjupaik vajab hädasti uusi deso-lampe, mis aitavad erinevaid baktereid ja patsille ruumist eemale hoida ning Viljandi varjupaigal on plaan teostada loomade boksides plaatimistöid.

Möödunud aastal külastas BIG Match Show’d ligi 800 inimest ning näitusel osales 163 koera, kellest üldvõitjaks trooniti Pärnu loomade varjupaiga koer nimega Nuki. Mullu annetati ürituse tulud Rakvere ja Kohtla-Järve loomade varjupaikadele. Varasemalt on BIG Match Show toetanud Pärnu, Tartu, Võru ja Haapsalu kodutute koerte varjupaika.

Juba viiendat korda toimuv BIG Match Show on Eesti suurim iga-aastane heategevuslik koertenäitus, mille eesmärk on juhtida tähelepanu kodutute loomade probleemile ja selle lahendamise võimalustele ning toetada kodutute loomade varjupaikasid. Ürituse korraldaja on BIGBANK AS koos Eesti
Koeraomanike Seltsiga.