KODUS PÄÄSTAD ELUSID | Regionaalhaigla arst: suurim hirm on jääda haigeks ja karantiini, muutuda kasutuks

 (11)

Regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskuse üldarst Jevgeni Nipadistov ütleb, et tema suurim hirm kriisi ajal on haigestuda ja seeläbi arstina kasutuks muutuda.

"Hirm on jääda nii-öelda kasutuks – ma ei taha kindlasti haigeks jääda, ma ei taha kuskile karantiini minna, ma tahan olla abiks siin EMO-s, kiirabis või kus iganes, kus ma saan oma abi osutada teatud piires," räägib Nipadistov haigla kampaaniavideos, kutsudes üles Eesti inimesi kodus püsima, et nõnda koroonaviirusest jagu saada.

Regionaalhaigla algatas kampaania #koduspäästadelusid, mille käigus avaldame seeria portreelugusid Põhja-Eesti Regionaalhaigla arstide, õdede ja osakondade juhtidega, kes räägivad enda tööst käimasoleva kriisi ajal nii professionaalsest kui isiklikust vaatenurgast ja pöörduvad kõigi inimeste poole palvetega püsida kodus ja hoida oma lähedasi, aga teha seda distantsilt.

Kampaania on valminud koostöös loovagentuuriga Tank, võttemeeskonda kuulusid režissöörid Taavi Arus ja Madis Ligema, meediapartneriteks on Delfi ja JCDecaux Eesti.

Et meedikute ennastsalgavat tööd mitte ära nullida, on jätkuvalt vaja kõigi inimeste kannatlikkust nende juhiseid järgida ja ohtu mitte alahinnata. Püsi kodus - nii päästad elusid!

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!