KODUS PÄÄSTAD ELUSID | Erakorralise meditsiini arst: loodame, et meil ei tule sellist õudset lainet nagu Itaalias

 (76)

Regionaalhaigla erakorralise meditsiini keskuse arst Anna Krõševskaja kutsub üles inimesi kodus püsima, et Eestis suudetaks vältida sarnast koroonaviiruse lainet nagu Itaalias või Hispaanias.

"Meil on palju personali, kes on juba 60 pluss. Nende jaoks on see väga ohtlik, aga ikka nad töötavad, haiguslehele ei lähe. Praegu meil kõik personal on maksimaalselt mobiliseeritud," räägib ta Regionaalhaigla kampaaniaklipis.

"Loodame, et saame hakkama. Ja loodame, et meil ei hakka selline õudne laine nagu Itaalias ja Hispaanias. Eile ma sõitsin koju ja nägin, et tänavad on inimesi täis. See ei tohiks nii olla. Mina hea meelega oleks kodus - aga ei saa kahjuks. Ja ma palun kõiki - palun püsige kodus!"

Regionaalhaigla algatas kampaania #koduspäästadelusid, mille käigus avaldame alates tänasest seeria portreelugusid Põhja-Eesti Regionaalhaigla arstide, õdede ja osakondade juhtidega, kes räägivad enda tööst käimasoleva kriisi ajal nii professionaalsest kui isiklikust vaatenurgast ja pöörduvad kõigi inimeste poole palvetega püsida kodus ja hoida oma lähedasi, aga teha seda distantsilt.

Seotud lood:

Kampaania on valminud koostöös loovagentuuriga Tank, võttemeeskonda kuulusid režissöörid Taavi Arus ja Madis Ligema, meediapartneriteks on Delfi ja JCDecaux Eesti.

Et meedikute ennastsalgavat tööd mitte ära nullida, on jätkuvalt vaja kõigi inimeste kannatlikkust nende juhiseid järgida ja ohtu mitte alahinnata. Püsi kodus - nii päästad elusid!

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!