KODUS PÄÄSTAD ELUSID | Afganistani-kogemusega arst: kodus on tähtis endale rutiin tekitada, mitte niisama vedeleda

 (12)

Regionaalhaigla reanimobiili osakonna juhataja Andrus Remmelgas ütleb, et kriisolukorras on kodus oluline rutiinide tekitamine.

"Kindlasti on selles kriisiolukorras ikkagi kõigil väga raske ja keeruline olla. Ma olen ise ka Afganistanis pool aastat olnud ja olen tegelenud nende asjadega hästi palju," räägib ta Regionaalhaigla kampaaniavideos.

"Peab selle rutiini endale kodus tekitama, ei saa kodus vedeleda lihtsalt – peab ikkagi ärkama üles, tegema oma toiminguid. Hea, kui teha päevas täpselt samu asju – sööme kõik koos lõunat, õhtust, teeme seda-teist... Teha päevaplaan – millal on õppimise aeg, millal töö tegemise aeg. Kui sa suudad selle rutiini tekitada, siis see on psühholoogiliselt väga hea."

Regionaalhaigla algatas kampaania #koduspäästadelusid, mille käigus avaldame seeria portreelugusid Põhja-Eesti Regionaalhaigla arstide, õdede ja osakondade juhtidega, kes räägivad enda tööst käimasoleva kriisi ajal nii professionaalsest kui isiklikust vaatenurgast ja pöörduvad kõigi inimeste poole palvetega püsida kodus ja hoida oma lähedasi, aga teha seda distantsilt.

Seotud lood:

Kampaania on valminud koostöös loovagentuuriga Tank, võttemeeskonda kuulusid režissöörid Taavi Arus ja Madis Ligema, meediapartneriteks on Delfi ja JCDecaux Eesti.

Et meedikute ennastsalgavat tööd mitte ära nullida, on jätkuvalt vaja kõigi inimeste kannatlikkust nende juhiseid järgida ja ohtu mitte alahinnata. Püsi kodus - nii päästad elusid!

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!