Koalitsioon võib homme riigieelarves kokku leppida

 (5)
Mündid
---

Täna arutasid koalitsioonierakonnad rahandusministeeriumi poolseid ettepanekuid järgmise aasta riigieelarve osas ning võivad homme jõuda selles osas kokkuleppele.

Koalitsioonierakondade juhtide kokkusaamise eesmärk oli jõuda selgusele järgmise aasta riigieelarve tulude osas, kas lükata edasi tulumaksureform ning mis saab käibemaksumuudatustest, vahendasid ERR Uudised“Aktuaalset kaamerat”.

Kevadel tegid sotsiaaldemokraadid ettepaneku lükata tulumaksureform aasta võrra edasi, põhjendades seda sellega, et teisi niisuguse suurusjärguga tulude suurendamise võimalusi ei ole.

Sotsiaaldemokraatliku erakonna riigikogu fraktsiooni esimees Eiki Nestori sõnul võiks tulumaksureformi edasi lükata hetkeni, kui Eesti läheb üle eurole.

Sama meelt on ka Isamaa ja Res Publica Liidu peasekretär Margus Tsahkna öeldes, et eurole üleminek on Eesti jaoks ülimalt oluline ning üheaastasest tulumaksureformi peatamisest ei pruugi piisata.

Reformierakonna riigikogu fraktsiooni esimees Keit Pentuse sõnul on täna juttu tulumaksureformi edasilükkamisest aasta võrra.

Koalitsioonipartnerite arvamus läheb lahku ka selles osas, kas järgmise aasta riigieelarve peaks ilmtingimata olema tasakaalus.