Koalitsioon venitab õiguskomisjoni algust

 (28)
Riigikogu ööistung 2013
Riigikogu ööistung 2013Foto: Martin Dremljuga

Täna on riigikogu istungi päevakorras vaid üks punkt, korruptsioonivastase seaduse eelnõu. Andres Anvelt (SDE) ettekandjana võis ehk loota kiiret puldiskäiku, kuna suuri probleeme selle seadusega ei ole.

Praegu on ta aga eelnõu selgitanud juba pea kaks tundi. Põhjus on lihtne, istungi lõpu järel peab algama õiguskomisjoni istung, kus laual kooseluseaduse rakendusaktide muudatusettepanekud.

Seal on väga oluline hetk, sest laual on ka Yoko Alenderi muudatusettepanek võtta rakendusaktide eelnõust välja need punktid, mis nõuavad 51 häält. Selle häälte arvu kokkusaamine sõltub IRL-ist. Samuti on komisjonil vaja teada, kas hääled on koos, sest täna oleks vaja otsustada, kas rakendusaktid lähevad järgmisel nädalal suurde saali või mitte.

Seega peab enne komisjoni istungi algust selge olema, kas IRL suudab vajalikud hääled tagada. Sellega IRL hetkel tegelebki. Seda ei tee aga kooseluseaduse põhimõtteline vastane fraktsioonijuht Priit Sibul, vaid erakonna esimees Margus Tsahkna.

Eesti Päevalehele teadaolevalt istuvad kolme koalitsioonierakonna esimehed hetkel jälle koos ja arutavad asjade seisu. Senikaua siis venitavad koalitsioonierakondade saadikud istungit ja esitavad Anveltile küsimusi.