Kirjastaja: Lennart Meri raamat pole kooskõlastatud, kuid on lugupidav

 (20)
Kirjastaja: Lennart Meri raamat pole kooskõlastatud, kuid on lugupidav
Foto: Andres Putting

Henn Põlluaasa intrigeeriva Lennart Meri persooniraamatu avaldaja, kirjastuse Kunst juht Martin Helme möönis, et ilmuvat raamatut ei ole perekond Meriga kooskõlastatud, kui lisas, et raamat on tema hinnangul ka oma teravamates seikades lugupidav.

„Kirjastus ei ole kooskõlastanud midagi kellegagi ja minu teada pole autor seda samuti teinud. Kuigi tegemist on põhimõtteliselt persooniraamatuga, siis arvestades asjaolu, et fookuses olev isik enam ise intervjuusid anda ei saa, tuli leppida teiste allikatega,“ ütles Martin Helme Delfile.

„On ilmselt ütlematagi selge, et Meri perekonnale ja muidu austajatele võivad mõned kohad raamatus meelehärmi valmistada, aga kõige kõrgema klassiga avaliku elu tegelastest kirjutamine või rääkimine ei saa ühes avatud ühiskonnas jääda mitte ühegi isiku ega instantsi kooskõlastuse taha. Eks see ole muidugi maitse ja tundlikkuse küsimus, aga minu hinnangul on autor Meri isikut käsitlenud siiski täie lugupidamisega isegi neis kohtades, kus juttu tema vähem õilsatest tegudest,“ lubas Helme.