Kirjanikud, ärituusad, poliitikud: vaata, kes said esimesed välisministeeriumi teeneteristid

 (5)
Kirjanikud, ärituusad, poliitikud: vaata, kes said esimesed välisministeeriumi teeneteristid
Teeneteristiga pärjatudFoto: Marko Mumm

Välisministeerium andis täna välja esimesed teeneteristid, et tunnustada isikuid, kel on silmapaistvaid teeneid Eesti iseseisvuse ja huvide edendamisel maailmas.

„Olen väga tänulik neile inimestele, kes on teinud südamega tööd selle nimel, et mõtestada Eesti tulevikku maailmas, töötanud selle nimel, et Eesti julgeolek oleks tagatud, toetanud Eesti ettevõtteid eksporditurgudel ja esindanud Eestit maailmas,“ ütles välisminister Urmas Reinsalu.

Kokku said tunnustuse 34 isikut Eestist ja välismaalt: tunnustati endiseid ja praeguseid diplomaate, välispoliitiliste teemadega tegelevaid ajakirjanikke, mitmeid endisi välisministreid ja ühiskonnategelasi, kes on silmapaistvalt panustanud Eesti iseseisvuse kindlustamisse ja huvide edendamisse maailmas.

Teeneteristid said Alar Streimann, Andres Põder, Arnold Aljaste, Arvo Valton (kodanikunimega Arvo Vallikivi), Clyde Kull, Dea Hannust, Enn Eesmaa, Enn Kunila, Erkki Bahovski, Hando Runnel, Hans H. Luik, Indrek Laul, Ivan Makarov, Jana Vanamölder, Jenik Radon, Jüri Luik, Jüri Trei, Kaja Tael, Karmo Tüür, Katrin Saarsalu, Mall Mälberg, Mari-Ann Kelam, Marje Massa, Mart Meri, Mihkel Mutt, Philippe Jourdan, Raul Mälk, Sonny Aswani, Sulev Kannike, Sven Jürgenson, Sven Sakkov, Tiit Põder, Toomas Luman ja Urmas Paet.