Kirjanik Ülo Tuulik organiseerib Paul Kerese juubeliüritust


Kirjanik Ülo Tuulik organiseerib Paul Kerese juubeliüritust
AP/Scanpix

Abrukalt pärit kirjanik Ülo Tuulik soovib jaanuaris Tallinnas korraldada Paul Kerese 95. sünniaastapäevale pühendatud maleürituse, kuhu nimekamatest osalejatest tulevad eksmaailmameistrid Anatoli Karpov ja Boriss Spasski.

“Ürituse nimi on “Kummardus Paul Keresele” ja selle raames soovime korraldada suure, rahvusvahelise kollokviumi, mille keskseteks osalejateks on kaks eksmaailmameistrit, Ungari suurmeister Lajos Portisch ja tänapäeva parim malest kirjutaja Genna Sosonko,” lausus Meie Maale Ülo Tuulik, kes viis aastat tagasi korraldas ka Paul Kerese 90 aasta juubeliks mälestusürituse.

5.–8. jaanuarini kestvatel Kerese sünniaastapäeva üritustel osalejad malelaua taha ei istu, vaid meenutavad Paul Kerest ning arutavad malega seonduvaid küsimusi.

Mõni nädal enne üritust ilmub ligi 800-leheküljeline Paul Kerese elu- ja sportlasteed kokkuvõttev raamat, mis tugineb tuntud maletaja ja maleajaloolase Valter Heueri kirjapandule. Raamatu lõppsõna on kirjutanud Ülo Tuulik.

Tuuliku sõnul aitavad tal Paul Kerese mälestusüritust korraldada konsultandist spordifilosoof Raul Rebane ja tõlkija Piret Saluri.