Kirikute liit: homoseksuaalne eluviis on patt

 (119)
Kirikute liit: homoseksuaalne eluviis on patt
Foto: Ester Vaitmaa

Eesti kristlike kirikute ja koguduste liitude organisatsioon Eesti Kirikute Nõukogu leiab, et homoseksuaalne eluviis on patt Kõigekõrgema ees ning seega ei toeta ka nõukogu mitteabieluliste kooseluvormide abielusarnast registreerimist.

Nõukogu leiab, et olemuslikult ei saa abielu kui mehe ja naise liidu elulist kehastust võrrelda ega võrdsustada ühegi teise kooselu vormiga. Seepärast ei toeta Eesti Kirikute Nõukogu ka mitteabieluliste kooseluvormide registreerimist.

"Homoseksuaalsus ei ole pelgalt moraali või juriidika küsimus," seisab nõukogu avalduses. "See on sõna otseses mõttes eksistenitsiaalne küsimus ehk teisisõnu inimolemise kui niisuguse määratlemise küsimus."

"Nõukogu leiab, et homoseksuaalne eluviis on patt Kõigekõrgema ees ning seega ei toeta ka nõukogu mitteabieluliste kooseluvormide abielusarnast registreerimist. Nii taunib nõukogu ka mitteabielulise kooselu võimaliku õigusliku regulatsiooni kaudu ühiskonnas levivat homoseksuaalsuse heakskiitmist ja propageerimist," vastas nõukogu kirjas justiitsministrile, kes palus arvamust välja töötamisel olevale partnerlusseadusele.

Samas ei nõustu nõukogu end homoseksuaalidena määratlenud inimeste eristamisega selleks, et neid põlgusega kohelda, häbimärgistada või mingil muul moel diskrimineerida. "Kõigile inimestele kuulub nii jumalik armastusväärsus kui inimlik väärikus."