Kilk: Jänes kanoniseeritakse märtriks

 (77)
Laine Jänes
Laine JänesFoto: Andres Putting

Ettevõtja Rein Kilgi hinnangul võrdub senisele kultuuriministrile Laine Jänesele riigikogu aseesimehe koha andmine tema märtriks kuulutamisega.

"Sellega tegelikult kanoniseeritakse ju Laine Jänes ametlikult märtriks. Sellega tunnistatakse, et tema seisukohad on olnud õiged. Teiseks ta tunnistatakse oma veendumuste eest kananatajaks ja ta saab selle eest ka erakonna poolt hüvitatud," ütles Kilk Kuku raadio saates "Keskpäevatund" kommenteerides Jänese esitamist riigikogu aseesimeheks ning Rein Langi siirdumist tema kohale.

Kilk ennustas, et kultuuriinimesed hakkavad üsna pea rääkima "vanast heast Laine Jänese ajast" ning meenutama, kui hea oli elu siis. Kilgi hinnangul on siiani kultuurisüsteemis palju mõistuspäratust - näiteks saavad osad teatrid kümneid ja kümneid miljoneid kroone lihtsalt selle pärast, et neid nimetatakse riigiteatriteks ja teised peavad iga saja tuhande pärast kirjutame tohutult taotlusi ja projekte.

"Ma ütlen seda, et Eesti kultuurielu muutub kindlasti mõistuspärasemaks ja arusaadavanmaks ka kõrvaltseisjale, aga see ei toimu kergelt, seda ma julgen küll nüüd öelda," sõnas Kilk.