Kiisler: ainus pidur on Reformierakond

 (69)
Orav
Päevaleht/Pressifoto

Regionaalminister Siim-Valmar Kiisleri sõnul on haldusreformi ainsaks piduriks Reformierakond, kes on läbi aastate takistanud omavalitsuste struktuuride ümberkorraldusi.

„Ei saa üks minister teha valitsuses radikaalset reformi, kui peaminister on selle vastu,“ teatab Kiisler R2 homses saates "Ülekuulamine". Tema sõnul on nad Reformierakonnalt kuulnud vaid kohmetut ümber nurga keerutamist ja tule-eile-meile juttu.

Kiisler ütleb saates, et ei karda oma koha pärast valitsuses, sest tunneb koduerakonna tugevat toetust. Järgmise sammuna lubab regionaalminister lähiajal leida viise omavalitsuste karistamatu tegevusetuse ja seaduste rikkumise lõpetamiseks, teatas ERRi pressiesindaja.

Teise ülekuulatava, Reformierakonna peasekretäri Kristen Michali sõnade kohaselt pole regionaalminister esitanud tegelikku kava, mille üle arutada. IRL-i soovimatust haldusreformiga tegeleda iseloomustab tema arvates samm tagandada minister Vallo Reimaa kohe pärast seda, kui tema poolt väljatöötatud haldusreformi plaaniga olid nõus ka teised praegused koalitsioonipartnerid.