Kiirabi tehtud süst halvas advokaadi käe

 (82)

Suvel tehtud valuvaigistisüsti tõttu paremast käest osaliselt halvatuks jäänud vandeadvokaat Aivar Pilv kavatseb pöörduda kohtusse ning kavatseb nõuda Tartu kiirabilt välja tekkinud kahju.

Hetkel Pilv (41) ei täpsusta, kui suurt kahjusummat ta silmas peab. Enne hagi on ta teinud avalduse tervishoiuameti arstiabi kvaliteedi ekspertkomisjonile, paludes hinnangut Tartu kiirabi töötajate tegevusele, kirjutab Postimees.

“Olen kindlasti otsustanud kohtusse pöörduda, kui Tartu kiirabi ei leia enne mingit võimalust kohtuväliseks lahendiks,” sõnas Pilv.

Pilv vigastas 15. juulil Otepääl muru rullides pöialt ning pöördus Tartu traumapunkti, kus haav kinni õmmeldi. Arst soovitas mehel võtta valuvaigistavaid tablette või lasta teha valuvaigistav süst.

Pilve sõnul väidavad Tartu kiirabi töötajad, et hoiatasid teada selle eest, et õlga süstimisel võib laialt kasutanud valuvaigisti diklofenak tekitada kahjustusi, pakkudes võimalust teha süst tuharasse.

“See on vale,” ütles Pilv, kes enda sõnul kuulis selgitusi, et antud rohtu oleks õigem süstida tuharasse, alles kui pöördus tuimaks jäänud käe pärast hiljem närviarstide poole.