Kihnus majja löönud välk lõi segamini pool majapidamist

 (29)
Kihnus majja löönud välk lõi segamini pool majapidamist
Mare Mätase majapidamine pärast äikestErakogu

Kihnus tegutsev reisijuht ning ajalooõpetaja Mare Mätas kirjeldab oma Facebooki seinal, kuidas tema majja äike sisse lõi.

"Eile hilisõhtul toimus Uiõ-Matu talus plahvatus, minu vanema tütre tuba lendas pilbasteks, maja mattus paksu suitsu, ise olime samal ajal kõik rahvamajas Smilersi kontserdil, peale vanema poja ja tema sõprade, kes õnneks sel hetkel veel kodus äraminekuks valmistusid, kui pauk käis. Ja see oli suur pauk. Äike jõudis meie maja kohale ja selle loodusnähtuse jõud on meeletu, osa maja seinast, aken, osa katusest ja harjalauast, kõik lendasid tükkideks," kirjeldab Mätas oma Facebooki seinal.

"Allkorrusel olid tubades ära lennanud pistikupesad. Hetkel ei oska muud kommenteerida, kui aukartus loodusnähtuste suhtes kasvas tohutult. Lisaks on mul väga suur tänutunne Kihnu päästeteenistuse suhtes, hetkega pärast väljakutset olid kõik masinad kohal, muuhulgas ka kiirabi auto. Noorima tütrega leppisime kokku, et kunagi enam “valgusõnädäli” pesu ei pese, sest selle pärimuskultuuri tava rikkumine toob ju suvel müristamise pilved maja kohale," jätkas Mätas.