Kevadtormile kutsutud reservväelane saab vähemalt 27 eurot päevas

 (14)
Kevadtorm 2010
Kevadtorm 2010Foto: Andres Putting

Kaitseväe suurõppusest Kevadtorm osa võtvatele reservväelastele makstakse nüüd toetust, mitte tema sõja-aja ametikohale vastava palga keskmist.

"Loodan, et Kevadtormile kutsutud tuhatkond reservväelast ja nende tööandjad leiavad võimaluse pühendada ühe nädala riigikaitsele," ütles kaitseväe juhataja kindralmajor Riho Terras pressiteenistuse vahendusel.

Ta avaldas lootust, et reservväelasi motiveerib õppekogunemisel osalema ka muutunud õppekogunemiste tasustamise kord.

Aprilli algul kehtima hakanud kaitseväeteenistuse seaduse kohaselt makstakse nüüdsest õppekogunemistel reservväelastele toetust, mille järgi sõdurid saavad 27 eurot, allohvitserid 30 ja ohvitserid 40 eurot päevas.

Varem said reservväelased õppekogunemisel oldud aja eest oma sõja-aja ametikohale vastava palga keskmist. "Uus tasustamissüsteem on varasemast läbipaistvam ja õiglasem - riik maksab nüüdsest reservväelastele toetust, sest nad täidavad oma kohust riigi ees, mitte enam töötasu." Kaitseväe juhataja sõnul on osadel ametikohtadel saadav toetus ka varasemast teenistustasust suurem.

Sel nädalal algasid suurõppuse Kevadtorm raames reservõppekogunemised Põhja, Kirde ja Lõuna kaitseringkondades.

Õppekogunemistel osalevad reservohvitserid ja allohvitserid saabusid Kevadtormile möödunud nädalal. Esimese nädala jooksul tuletasid nad meelde üksikvõitleja oskusi ning staabi- ja juhtimisprotseduure.

Eile lisandus õppekogunemisele Põhja ja Kirde kaitseringkonna reakoosseis. Järgnevad viie päeva jooksul värskendavad sõdurid nii üksikvõitleja kui erialaseid oskusi. Reservõppekogunemised kulmineeruvad koostööharjutusega, kus lihvitakse allüksuste omavahelist koostööd.

Õppustele saabuvad ka liitlasväed

Suurõppuse Kevadtorm raames kutsutakse reservõppekogunemisele Kirde Kaitseringkonna õhutõrjepatarei, Lõuna Kaitseringkonna kahuripatarei, Põhja Kaitseringkonna staabi- ja tagalakompanii, Kaitseliidu ja mereväe reservväelasi. Kokku osaleb Kevadtormil pea 1000 reservväelast.

9-25. maini vältav Kevadtorm viiakse läbi peamiselt kaitseväe keskpolügooni aladel Kuusalu vallas ja Kadrina valla loodeosas. 21.-23. mail liiguvad üksused keskpolügoonilt läbi Tapa, Albu ja Aegviidu valla Anija valda. Õppus hõlmab ka Jõelähtme ja Raasiku valda ning Loksa ja Tallinna linna.

Õppusel osalevad esmakordselt merevägi ning liitlaste üksused Ühendkuningriigist, Belgiast ja Lätist, Leedust ja Poolast.

Kevadtorm lõpeb 25. mail lõpurivistusega Kuusalu staadionil. Tänavu üheteistkümnendat korda toimuvat Kevadtormi korraldatakse igal aastal erinevas Eesti piirkonnas.