Kevadeks valmib pedofiilide ravijuhis

 (31)
Kevadeks valmib pedofiilide ravijuhis
AFP/Scanpix

Justiitsministeeriumi kinnitusel on sotsiaalministeeriumis on kevadeks valmimas seksuaalkurjategijate ravijuhis. Ravijuhis käib kompleksravi kohta, mis muuhulgas võib hõlmata ka keemilist kastreerimist.

Justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika osakonna nõuniku Kaire Tamme sõnul valmistab sotsiaalministeerium praegu ette seksuaalkurjategijate ravijuhist, mis peaks valmima kevadeks. Peale stažeerimisprojekti ja ravijuhise valmimist asutakse täpsustama ka seadusi.

"Seksuaalkurjategijate nõustamine ja rehabilitatsiooniprogrammid toimivad juba täna nii vanglas kui kriminaalhoolduses. Samuti võimaldavad seadused täna kohtul käitumiskontrolli raames määrata süüdimõistetuid ravile, näiteks psühhiaatri vastuvõtule," lisas Tamm.

Asekantsler Heili Sepp ütles märtsis, et käesoleval aastal tegeleb ministeerium aktiivselt just pedofiilide ravi teemaga.

"Välisriikide kogemuste analüüsist selgus, et enim tulemusi annab seksuaalkurjategijate puhul kompleksravi, mis koosneb psühhosotsiaalsetest sekkumistest (nõustamine ja rehabilitatsiooniprogrammid) ning ravimitega ravist, ehk keemilisest kastreerimisest."