Keskpartei on muukeelsete absoluutne lemmik

 (102)
Keskpartei on muukeelsete absoluutne lemmik
Foto: Andres Putting

Värske Emori uuringu andmetel toetab Keskerakonda 86 protsenti mitte-eestlastest valijaid, eestlastest vastajate seas on Keskerakond alles kolmandal kohal 16 protsendilise toetusega.

Kui homme toimuksid riigikogu valimised, annaks oma hääle Keskerakonna poolt kokku 29 protsenti valijatest ehk ehk kaks protsenti vähem kui juulis, selgus Rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellitud Emori üle-eestilisest 798 vastajaga uuringust.

Eestlaste seas on populaarseim partei Reformierakond 33 protsendiga, IRL-i toetab eestlastest 22 protsenti.

Tallinnas on Emori küsitluse järgi Keskerakonna toetus 36 protsenti, kuid Aivar Voogi sõnul võib see lähenevatel kohalikel valimistel tulla kõrgem kui 40 protsenti. Nimelt küsitles Emor valimisealisi kodanikke, kuid erinevalt riigikogu valimistest saavad kohalikel valimistel valida ka mitte-kodanikud, kelle seas on toetus just Keskerakonnale traditsiooniliselt kõrge.

“Tallinna tulemuste puhul peab arvestama faktiga, et alaliste elanike hulgas on eestlaste ja venelaste suhe 54/46 ning valimisealiste kodanike hulgas on rahvuste suhe ligikaudselt 69/31–le,” täpsustas Voog.