"Keskpäevatund": rahvakogu on bürokraatlik ja süsteemne, idealismist kaugel

 (20)
"Keskpäevatund": rahvakogu on bürokraatlik ja süsteemne, idealismist kaugel
Foto on illustratiivneFoto: Karin Kaljuläte

Rahvakogu ideed süstematiseeritakse nii ära, et järele jääb vaid peenike praht, mis läheb riigikogusse, leidsid "Keskpäevatunni" saatejuhid.

"Inimeste aktivism on suunatud betoonäärtega kanalisse ja sealt lüüsidesse. Mida peenemaks aga juga ajada, seda lahjem olukord on," ütles Priit Hõbemägi Kuku raadio saates "Keskpäevatund" rahvakogu algatust kommenteerides.

Hõbemägi sõnul on rahvakogu tegevus on täiesti bürokratiseeritud ning n-ö tavalise inimese idealismi selles ei ole. "Terad puhastatakse kõrvale ning järele jääb peenike praht, mis läheb riigikogusse. Selline süstematiseeritus tekitab minus külmavärinaid," ütles Hõbemägi.

Saatejuht Ainar Ruussaar lisas, et just nii saab inimestele hiljem öelda, et et miks te ei teinud oma ettepanekut. "Saab öelda, et ärme seadustega kõike üle reguleeri. Kuid rahulolematus valdab jätkuvalt paljusid inimesi," ütles Ruussaar.

Seni on rahvakogu jaoks välja käidud 500 ettepanekut, aktiivseid osalejaid on tuhatkond. "Peaminister jõudis juba öelda, et rahvakogul toetust ei ole, Riisalu ütles sama. Näib, et valitsuse liikmed naudivad seda..." ütles Hõbemägi.