Keskpäevatund: kultuuriinimesed kardavad poliitikuid

 (13)
Keskpäevatund: kultuuriinimesed kardavad poliitikuid
Kaader NO99 videost---

Kuku raadio saates Keskpäevatund räägiti Tallinnas Kadriorus Eesti riikliku iseseisvuse taastamise vastuvõtul peetud President Toomas Hendrik Ilvese kõnest. Saates osalesid ajakirjanikud Ainar Ruussaar ja Argo Ideon ning poliitik Hannes Astok

Ruussaar märkis, et president tundus olevat mures, et paljud inimesed ei ütle omi mõtteid välja, on justkui hirm midagi seetõttu kaotada. Ideon lisas, et ei oska öelda, mis presidenti selliseks sõnavõtuks ajendas, võimalik et hiljutine juhtum kultuuripealinna ja Jaanus Rohumaa vahel.

Ruussaar märkis, et presidendi kõne võis olla ka Tiit Ojasoo ja Ene-Liis Seperi julgustamine, et ka tulevikus Ühtse Eesti stiilis projekte tehtaks.

Astok leidis, et presidendi mure oli asjakohane, ka tema on kurbusega märganud, et kultuuriinimesed ei kipu sõna võtma ja kriitilised olema. On võetud positsioon, et meie tegeleme kunstiga ja poliitikutega on tähtis hästi läbi saada, et kultuurkapitalist oma taotlustele raha saada. Samas kinnitas Astok, et suhted poliitikutega ja raha saamine kultuurkapitalist ei ole omavahel seotud.