Kesknoored soovivad anda 16-aastastele kandideerimisõiguse

 (34)
KESKERAKONNA NOORTEKOGU PARAAD
KESKERAKONNA NOORTEKOGU PARAADFoto: Delfi/Eesti ajalehed

Keskerakonna noortekogu juhatus otsustas toetada valimisea langetamist tingimusel, et lisaks hääleõigusele antaks noortele ka kandideerimise võimalus.

Noortekogu esimehe Tõnis Mölderi sõnul on igati tervitatav, et tänased valitsuserakonnad Reformierakond ja Sotsiaaldemokraatlik erakond on väga tugevalt asunud toetama valimisea langetamise temaatikat. „Kesknoored on valmis antud eelnõud toetama, tingimusel, et lisaks valimisõigusele saadakse ka kandideerimise õigus. Valimisõigus ei tähenda veel otsustusõigust,“ lisas Mölder.

Kesknoorte hinnangul petavad valitsuserakonnad noori, püüdes lihtsalt kätte saada nende hääli, mitte aga reaalselt kuulata noorte probleeme ja muresid.

„Põhiseaduse ei ole mänguasi, mida igal võimalusel muudetaks. See diskusioon peab ühiskonnas olema palju laiapõhjalisem ning seda kavatsema me ka teha“, lausus Mölder.

16. septembril toimub riigikogus juba esimene põhiseaduse muutmise seaduse eelnõu esimene lugemine, mille eesmärgiks on valimisea langetamine 16 eluaastale. lubades et nii kaasataks rohkem noori kohaliku tasandi otsustusprotsessi.