Kesklinna vanem Nääme on järjest sügavamal mudas: Valga kultuurimaja räägib valimiseelse ürituse kohta temast erinevat juttu

 (37)
Alar Nääme
Alar NäämeFoto: Keskerakond

Tallinna kesklinna linnaosavalitsus maksis valimiste eel kinni Valgas kahe ürituse korraldamise. Kesklinna valitsust juhib Alar Nääme, kes varem on olnud Valga abilinnapea ja kes riigikokku kandideeris Valgamaa, Võrumaa ja Põlvamaa ringkonnas.

Kahe ürituse korraldamisele kulus kokku vähemalt 1000 eurot Tallinna maksumaksja raha. Nääme selgitas, et tegemist on Valga linna ja Tallinna Kesklinna valitsuse vahel sõlmitud koostööleppe alusel toimunud üritusega.

Antud asjas on kaitsepolitsei alustanud kriminaalmenetlust, ent seda uurib ka erakondade rahastamise järelevalve komisjon, sest kui leiab tõestamist, et Kesklinna valitsuse raha eest tehti linnaosavanema valimiskampaaniat, siis oleks see Keskerakonna ebaseadusliku rahastamise juhtum.

Ürituste toimumiskoht Valga kultuuri- ja huvialakeskus selgitas mai alguses ERJK-le saadetud kirjas, et nendel korraldatud üritustega seos puudub. Kultuurikeskus pakkus vaid ruumide ja tehnika renti, mille eest esitatud arved edastas ka komisjonile.

Kui leiab tõestamist, et tegemist oli ebaseadusliku annetusega, peab annetuse saaja ehk Keskerakond selle Tallinna linnale tagastama.