Keskfraktsioon valis uueks esimeheks Kersti Sarapuu, Erki Savisaart toetas kaheksa saadikut

 (27)
Täiendatud!
Kersti Sarapuu ja Peeter Saldre Terviseametis
Kersti Sarapuu Foto: Karin Kaljuläte

Täna valisid Keskerakonna riigikogu liikmed uueks esimeheks Kersti Sarapuu. Senise fraktsioonijuhi Tarmo Tamme volitused peatusid riigikoguliikmena seoses maaeluministriks nimetamisega.

Fraktsiooni aseesimeesteks valiti Valeri Korb ja Erki Savisaar. Fraktsioonijuhiks valitud Kersti Sarapuu sõnas, et on tänulik fraktsiooniliikmete usalduse eest ning vastutus on suur. „Peaministrierakonnana on meie fraktsiooniliikmetel oluline roll meie valitsuse häid ettepanekuid toetada ning teha seda ühtselt ja kindlameelselt,“ sõnas Sarapuu. Ta lisas, et fraktsioonijuhina kavatseb ta kõigi liikmetega pidada dialoogi ja olla inimeste jaoks kättesaadav.

Kersti Sarapuu on ka Keskerakonna volikogu esimees. Sarapuu kandidatuuri esitanud Jaanus Karilaid ütles, et volikogu esimehe kogemus annab fraktsioonijuhile enam kaalu ning ametikohad ei sega, vaid täiendavad teineteist. Samuti on Kersti Sarapuu Keskerakonna juhatuse liige.

Lisaks Sarapuule kandideeris esimeheks Erki Savisaar. Sarapuu kogus 18 riigikogulase toetuse ning Savisaart pooldas 8 fraktsiooni liiget.