Keskerakonna XV kongressile oodatakse 1092 delegaati, partei esimehe kandidaate saab esitada novembris

 (17)
Keskerakonna XV kongressile oodatakse 1092 delegaati, partei esimehe kandidaate saab esitada novembris
Foto: Priit Simson

Esmaspäeval, 14. septembril kogunenud Eesti Keskerakonna juhatus arutas erakonna XV kongressiga seonduvaid küsimusi. Juhatuse otsusega kutsutakse kongress kokku 29. novembril Tallinnas Tondiraba Jäähallis, osavõtjate arvuks kinnitati 1092 saadikut.

“Kongressi delegaatide arv jääb samale tasemele, mis on olnud ka eelnevatel kongressidel. Kokku 1092 saadikut,” ütles Keskerakonna peasekretär Priit Toobal. “Erakonna piirkondadest tuleb kongressile 975 delegaati, mis tähendab 1 esindajat iga 15 piirkonna liikme kohta. Keskerakonna Noortekogu saab osaleda 25 delegaadiga ning lisaks ootame kongressile ka 92 asutajaliiget."

“Kandidaate erakonna esimehe, juhatuse liikmete, revisjonikomisjoni liikme ning aukohtu esimehe kohale saab esitada ajavahemikul 1.-16. november. Kandidaatide esitamise õigus on nii erakonna osakondadel, piirkondadel, kogudel kui ka liikmetel,” lisas Keskerakonna peasekretär.

Keskerakonna põhikiri näeb ette erakonna kongressi toimumise kord kahe aasta jooksul. Keskerakonna XIV kongress toimus 7. septembril 2013. aastal.

Erakonna kongress pidi algselt toimuma augustis, kuid partei esimehe, Edgar Savisaare haiguse tõttu lükati see siis edasi.