Keskerakonna liider Edgar Savisaar: miks peavad saalis istuma ainult Lang ja Meikar?

 (149)
Edgar Savisaare valimisplakat. Foto: Keskerakond
---

Keskerakonna esimees Edgar Savisaar näeb NO99 projektis "Ühtne Eesti" tekkivat parteiteatrit ning kutsub oma parteikaaslasi sellest osa võtma, sest "miks peavad saalis istuma ainult Lang ja Meikar?"

Savisaare sõnul sarnaneb NO teatri projekt mullu toimunud analoogilise
aktsiooniga - üleeestiliste mõttetalgutega, teatas Keskerakonna pressiesindaja.

"Sellest on varsti möödas aasta, mil 1. mail kukkusid suure kolinaga läbi Meie Eesti nn. mõttetalgud, millest loodeti algust uuele ja puhtale projektiparteile, kes oleks võinud teha ilma 2011.a. valimistel. Loodetud 100 000 osaleja asemele tuli kohale kümme korda vähem ning nendegi grupimõtlemise produktidest pole vaatamata valitsusmeedia pingutustele aasta jooksul midagi meeldejäävat kuulda olnud. Nüüd minnakse teisele ringile lootuses, et ehk õnnestub sama ühiskonna sektorit poliitiliselt aktiviseerida teatrikeeles rääkides. Kui ei saanud tõsiselt, siis püütakse naljaga. Pullipartei poliitiline potentsiaal on praeguses Eestis kahtlemata väga kõrge, mida näitas Indrek Tarandile mullu eurovalimistel antud häälte hulk. Sest, mida muud see Tarand siis poliitikas on, kui lihtsalt üks pullimees," arvas Savisaar.

Savisaar avaldas arvamust, et Keskerakonna poolt oli tookord õige toetada Tarandit ja kindlustada sellega tema edu, sest "parem anda hääled pullimehele kui parempoolsetele".

Savisaare hinnangul on tekkivale parteiteatrile kõige lähemal 1992.a. valimistel kaheksa kohta saanud Eesti Rojalistlik Partei. "Ka nende poliitika tegemise meetod oli täpselt sama, mis teater NO99 trupilgi - vindi ülekeeramine," märkis ta.

Keskerakonna esimehe sõnul sai Keskerakond kuningriiklastega päris hästi läbi ning mitmed selle olulised tegijad jõudsid partei hajumisel ka Keskerakonda. "Seetõttu," ütles Savisaar. "suhtun ma Ühtse Eesti Suurkogusse mitte ainult heatahtliku muigega, vaid kutsun tublisid keskerakondlasi tõsimeeli sellest osa võtma."

"Miks peavad saalis istuma ainult Lang ja Meikar?" küsis Savisaar. "Olen täiesti kindel, et värske formaat aitab paljudel inimestel mõista praeguse parempoolse valitsuse totaalset poliitilist tupikut ning nende loosungite tühja kõma. See teater aitab inimestel aru saada, et pensioniiga, töökohtade loomine ning kodulaenud on tervele rahvale liiga tähtsad asjad, mille otsustamist ei saa jätta praeguse valitsuse kätte. Need on praeguse poliitika põhiküsimused, nendest tuleb kaasa rääkida ning vaja on toetada igasugust algatust, mis aitab Eesti ühiskonnas vähendada paduparempoolse poliitika tulemusena laialt levinud heitumist."

Keskerakonna esimees kutsus üles tervitama No teatri algatust ja minema kaasa selle poliitikateatri aktsiooniga.