Keskerakonna juht Edgar Savisaar: aga äkki saab Reformierakonnast varsti opositsioonipartei?

 (251)
Keskerakonna juht Edgar Savisaar: aga äkki saab Reformierakonnast varsti opositsioonipartei?
Foto: Andres Putting

Tallinna linnapea ja Keskerakonna esimees Edgar Savisaar rõhutas intervjuus Delfile, et Keskerakonna püsimine järgmised neli aastat riigikogu opositsioonis pole põrmugi kindel.

"See, kas Keskerakond on riigikogus järgmised neli aastat opositsioonis, pole sugugi kindel. Kui riigis pole tegemist üheparteivõimuga, siis on alati olemas võimalus koalitsiooni ümberkujunemiseks. Võib juhtuda, et järgmistele parlamendivalimistele läheb opositsionäärina vastu hoopis Reformierakond või IRL," vastas Savisaar küsimusele, kas ta on nõus väitega, et Keskerakond istub neli järgmist aastat taas opositsioonis ja isolatsioon võimu teostamisest vaid süveneb.

"Keskerakond pole aga kindlasti võimust eemal, meil on väga tugev esindatus üle Eesti kohalike omavalitsuste volikogudes, kus osades omame häälteenamust, aga paljudes oleme ka koalitsioonis. Mis isolatsioonist me sellises olukorras räägime," jätkas ta.

"Lisaks tuletan meelde poliitika põhitõde, et kohalik tasand on rahvale lähim riigivõimu osa ning väita Keskerakonna isolatsiooni on seetõttu täiesti meelevaldne," nentis Savisaar.

Pikemat usutlust Keskerakonna juhiga on võimalik Delfist lugeda sel nädalavahetusel.