Keskerakonna aseesimees Enn Eesmaa: tõenäoliselt on Savisaarel käimas, tulemas või isegi juba praeguseks tehtud operatsioon

 (102)
Edgar Savisaar ja Taavi Rõivas Kuku raadios
Edgar SavisaarFoto: Andres Putting

Keskerakonna aseesimehe Enn Eesmaa sõnul ei anna temale teada olev informatsioon Edgar Savisaare tervise osas optimismiks põhjust.

Eesmaa sõnul on tal veidi rohkem informatsiooni, kui avalikkusele on antud. „Aga see (Edgar Savisaare tervislik seisund –J.V) ei ole veel lõpuni selge ja seal on tõenäoliselt käimas, tulemas või isegi juba praeguseks tehtud operatsioon. Tal on nii mõnigi häda,“ sõnas Eesmaa ning lisas: „Aga üldiselt seis ei ole kerge praegu Edgariga.“

Kuna hetkel on Savisaar haiglas, jääb Keskerakonna juhtimine hetkel tema ja teise aseesimehe Kadri Simsoni kanda. „Loodame, et eemalolek piirdub mõne päevaga, kuid mõningane informatsioon, mis on selle inimese tervise kohta tulnud, ei anna väga suureks optimismiks esialgu põhjust,“ lisas ta.

„Loomulikult on meil ka peasekretär Priit Toobal, kes on juba Tartus. Täna olen ma temaga rääkinud ja pidasime esialgselt nõu,“ sõnas Eesmaa ning. „Loodame, et asi pöördub paremusele, aga ennekõike usaldame arste ja neid inimesi, kes on Edgari juures,“ sõnas ta.

Keskerakonna pressisekretäri Taavi Puki sõnul viibib Keskerakonna esimees ja Tallinna linnapea
Tartu Ülikooli kliinikumis ning tema seisund on kriitiline.