Keskerakondlaste hiidreklaamid panid Juske avalikku kirja kirjutama

 (37)
Karin Tammemägi valimisplakat Stroomi rannas
Karin Tammemägi valimisplakat Stroomi rannasFoto: Rauno Volmar

Põhja-Tallinna halduskogu aseesimees Jaak Juske kirjutas peamiselt küsimustest koosneva avaliku kirja linnaosa juhtidele pompoossete reklaamplakatite kohta, mis püstitati linnakodanike raha eest.

Alljärgnevalt Juske kiri:

Põhja-Tallinna vanem Karin Tammemägi ja asevanem Priit Kutser, avalikkuse terava kriitika on pälvinud augustis Sõle tänava vana koolimaja ja Stroomi rannahoone seinale ilmunud teie üleelusuuruste piltidega valimiseelsed reklaamid.

Kuna reklaamide tegemiseks on kasutatud linna raha ja need asuvad linnale kuuluvatel hoonetel, palun teilt halduskogu aseesimehena vastuseid järgmistele küsimustele:

1. Kui palju kõnealused reklaamid maksma läksid? Milliselt eelarverealt raha võeti?

2. Miks kasutate valimiste eel enda promomiseks linna maksumaksjate raha? Kas selline käitumine on teie arvates eetiline?

3. Miks kasutate enda reklaamimiseks linnale kuuluvaid hooneid?

4. Kui kaua kõnealused reklaamid üleval on?

5. Kui linnaosa avalike suhete juhi sõnul ei täida linnaosa ajaleht linnaosavalitsuse tegevuse ja plaanide edastajana oma ülesannet, siis miks ei ole lõpetatud linnaosalehe väljaandmist?

6. Kui suure summa ulatuses ja mil viisil on teil plaanis veel linnavolikogu valimiste eel enesereklaamiks linna raha kulutada?

7. Kas tasute Tallinna maksumaksjatele tehtud kahju või astute oma ametist tagasi?