Keskerakondlase Siret Kotka juhitav MTÜ korraldab tallinlastele poliitikaõhtuid

 (94)
Keskerakondlase Siret Kotka juhitav MTÜ korraldab tallinlastele poliitikaõhtuid
Siret Kotka (Andres Putting)

Täna potsatas tallinlaste postkasti ajaleht "Pealinn", mille vahelt võis leida kutse MTÜ Ausad Valimised korraldatavatele loenguõhtutele. Avalikkusele aga on ehk vähetundmatu fakt, et nimetatud ühingu üheks eestvedajaks on keskerakondlane ja Savisaare usaldusisik Siret Kotka.

Nimelt kutsub Kotka juhitav MTÜ kodanikke kuulama loenguid teemadel "Maadevahetus: kuidas likvideeritakse vastaseid", "Parteide rahastamine: õige ja vale raha Eesti poliitikas", "Kaitsepolitsei: Põdra maja saladused", "Opositsioon: Eesti ja Vene võrdlus", "E-valimised: ausalt pole võimalik" ning "Meedia: kes manipuleerib manipuleerijatega."

MTÜ Ausad valimised on äriregistri andmetel registreeritud selle aasta märtsis. Ühingu juhatuse liikmeteks on registri andmetel Keskerakonda kuuluv Tallinna linnaametnik Siret Kotka ning Tallinna ülikooli poliitikateooria professor Rein Ruutsoo.

Linnapea Edgar Savisaare üks usaldusisikuid Siret Kotka on alates 2004. aastast olnud Keskerakonna liige. Ta on töötanud Edgar Savisaare referendina, kui viimane oli majandusminister. Samuti kandideeris Kotka 2011. aasta riigikogu valimistel Lääne-Viru maakonnas, kuid valituks ta ei osutunud.

Seotud lood:

1. juulist 2008. töötab Kotka aga Tallinna abilinnapea Taavi Aasa nõunikuna ning praegu on ta ka Tallinna autobussikoondise nõukogu liige.

Viimasel ajal on Kotka taas avalikkuse tähelepanu alla tõusnud seoses kaitsepolitsei väidetava huviga tema vastu. Nimelt on naine kinnitanud, et kapo on ta välja kutsunud seoses 17. mail algatatud kriminaalasjaga. Kapo esindaja on aga linnaametniku väljakutsumumist eitanud.