Keskerakondlane sõimas netis konkurenti

 (182)
Värner Lootsmann

Politsei tuvastas, et keskerakondlasest riigikogu liige Värner Lootsmann nimetas internetis varjunimede all kommenteerides kohalike valimiste erakonna ideega välja tulnud Mihkel Tiksi “juudaks”, “mõttetuks meheks” ning soovitas tal ravile pöörduda.

Tiksi avalduse peale selgitas politsei, et SL Õhtulehe ja Eesti Päevalehe interneti kodulehekülgedel ja Delfis erinevate varjunimede all kirjutatud Tiksi solvavad kommentaarid pärinevad kõik keskerakondlase Värner Lootsmanni koduarvutist, kirjutas SL Õhtuleht.

Kohalike valimiste erakonda puudutavaid artikleid kommenteeris Lootsmann politsei andmeil 31. märtsil ja 1. aprillil.

Ajaleht kirjutas, et politsei soovitas Tiksil pöörduda au ja väärikuse kaitseks kohtu poole.

Tiks ütleb, et kui kaitsepolitsei juhtumit uurima ei hakka, siis kaebab ta Lootsmanni kindlasti kohtusse.

Politseisse avaldust kirjutama minnes uskus Tiks, et kõigi solvangute taga on sama inimene. “Aga selle peale ma poleks mingil juhul tulnud, et kommenteerijaks on tuntud keskerakondlane,” räägib ta.

“Soliidne ja väärikas riigikogu põhiseaduskomisjoni liige. Auväärsemat inimest on raske leida,” lisas ta.

56-aastane Lootsmann ütles SL Õhtulehele, et ei mäleta internetti selliste kommentaaride kirjutamist. “Tegelikult ma ei ole neid kindlasti kirjutanud,” ütles ta seejärel. “Ei tea, kes seda teha võis.”

Lootsmann leiab, et ega Tiksile suunatud kommentaarides midagi hullu olegi. “Kui vaadata, mida interneti kommentaarides öeldakse, siis pole nendes sõnades midagi nii hirmsat,” ütles ta.