Keskerakonda ähvardab valimisreklaami rahastamise küsimuses kriminaalasi

 (61)
Põhja-Tallinna linnaosa juhtide Karin Tammemäe ja Priit Kutseri reklaamid
Põhja-Tallinna linnaosa juhi Karin Tammemäe reklaamFoto: Rauno Volmar

Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjon (ERJK) pöördus avaldusega prokuratuuri poole, paludes alustada kriminaalmenetlus seoses mitme asjaoluga, mis seotud Tallinna linna eelarverahast Keskerakonna ja selle valimisnimekirjades kandideerinute valimisreklaami finantseerimisega 2013. aasta kohaliku omavalistuse volikogu valimistel.

Avalduses on kirjas, et Tallinna linnavalitsus teostas näilikku avalikku huvi ebaseaduslikul viisil, mille varjatud eesmärgiks oli Eesti Keskerakonna valimisnimekirjades kandideerinud isikute ja Keskerakonna huvide varjatud realiseerimine, kusjuures puudus selleks avalike vahendite kasutamiseks legitiimne põhjus.

Komisjoni esimehe Ardo Ojasalu sõnul ei ole selline tegevus kooskõlas avaliku teenistuse seaduses sätestatud erapooletuse nõudega, samuti on see vastuolus erakonnaseaduses sätestatud erakonna rahastamise piirangutega.

ERJK hinnangul võib tegemist olla ka korruptsioonivastase seaduse sätestatud toimingupiirangu rikkumisega ja omavalitsuse vahendite omastamisega.