Keskerakond umbusaldab kultuuriminister Rein Langi

 (15)
Riigikogu istung
Kadri SimsonFoto: Rauno Volmar

Täna erakorralisele koosolekule kogunenud Keskerakonna fraktsioon otsustas kultuuriminister Rein Langi umbusaldada.

“Me leiame, et kultuuririminister, keda on umbusaldanud 18 loomeliitu, on kaotanud oma usalduse ning tema jätkamist pole võimalik toetada,” ütles Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson.

Täna hommikul kultuuriminister Rein Langiga kohtunud IRL-i fraktsioon leidis, et Sirbis toimuva tõttu pole põhjust Langi umbusaldada.

"Kuulasime Rein Langi jutu ära. Me mõistame kultuuritegeleaste muret, aga ei toeta ministri umbusaldamist," sõnas Iva Delfile.

SDE riigikogu fraktsiooni esindaja Mart Meri andis riigikogu juhatusele üle umbusaldusavalduse taandamaks ametist kultuuriminister Rein Lang. Meri ütles riigikogu kõnetoolis, et avaldusel on 40 parlamendisaadiku allkirjad.

Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni esimes Kaia Iva ütles eile pärast loomeliitude nõudmist Langi tagasiastumise osas, et erakond ei kujunda Langi tagandamise osas seiskukohta enne kohtumist ministriga.

Seotud lood:

Rein Langi tagasiastumist nõuavad ka sotsid ning ähvardavad vastasel korral umbusaldushääletusega.

"Ootame ministri selgitusi. Praegu oleme meedia infoväljas, me ei ole saanud otse Langiga rääkida," ütles Iva Delfile.

"Meil ei ole sotside nõudmisele midagi lisada. Mis puudutab partnererakonna ministrite jätkamist või mittejätkamist, siis ootame alati ära teise erakonna ja peaministri seisukoha," lisas Iva.