Keskerakond tahab ülestõusmispüha 2. püha muuta riigipühaks

 (55)
Keskerakond tahab ülestõusmispüha 2. püha muuta riigipühaks
Foto: Ilmar Saabas

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon algatab täna riigikogus seaduseelnõu, mis muudaks ülestõusmispühade teise püha Eestis riigipühaks ja puhkepäevaks.

Euroopa Liidu liikmesriikidest ei ole hetkel ülestõusmispühade teine püha puhkepäev vaid Eestis, Maltal ja Portugalis, seisab erakonna pressiteates.

„Kõige enam lihtsustub nende ettevõtete olukord, kes peavad suhtlema teistes riikides asuvate ema- või tütarettevõtetega,” selgitas riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liige Priit Toobal. „Põhjamaades ning Lätis ja Leedus, kellega on Eestil kõige tihedam majanduslik seotus, on ülestõusmiste teine püha riigipüha ja puhkepäev. Rääkimata pangatehingutest, mis sel päeval kogu Euroopas ei toimi.”

Toobali sõnul väheneb eelnõu jõustumisel Eestis keskmine töönädala pikkus, kui samas ei jääks see siiski Euroopa Liidu keskmisest lühemaks.
„Leian, et üks puhkepäev lisaks kuluks Eesti inimestele ära, eriti arvestades seda, et kogu ülejäänud Euroopa nagunii sel päeval puhkab.”

Eesti sai riigipüha juurde ka 2005. aastal, kui Keskerakonna algatusel võeti riigikogus seadus, mis kuulutas jõululaupäeva riigipühaks.