Keskerakond pärib toetuste hilinemise kohta aru

 (10)
Keskerakond pärib toetuste hilinemise kohta aru
Päevaleht/Pressifoto, Kristo Nurmis

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon esitas täna sotsiaalminister Hanno Pevkurile arupärimise toimetulekutoetuste väljamaksmisega hilinemise kohta.

„Eelmise aasta algul astus tagasi sotsiaalminister Maret Maripuu. Põhjuseks puuetega inimeste toetuste väljamaksmise hilinemine,“ ütles endine sotsiaalminister Jaak Aab Keskerakonna pressiesindaja teatel.

„Avaliku teenistuse seaduse alusel said noomituse sotsiaalministeeriumi kantsler Riho Tapfer ja asekantsler Riho Rahuoja. Selle aasta aprillikuus võeti kõikides Eesti valdades ja linnades toimetuleku- ja hooldajatoetuste vormistamisel abiks uus sotsiaalteenuste andmeregister (STAR),“ selgtias Aab.

Aabi sõnul on poole kuuga selgunud, et uus register on teinud töö hulga aeganõudvamaks ning täiendavate andmete otsimine ja kontrollimine aeglustab oluliselt niigi suure koormusega sotsiaaltöötajate tööd.

„Seega venib oluliselt toetuste väljamaksmine ja heal juhul saavad toetused välja makstud alles aprillikuu lõpus,“ märkis Aab. „Seni on tavaks olnud, et toetused makstakse välja kuu esimesel poolel.“