Keskerakond on kategooriliselt vastu pagulaskvootide kehtestamisele ja valutab südant pigem Ukraina konflikti pärast

 (34)
Keskerakonna volikogu Rahvusraamatukogus
Foto: Madis Veltman

Laupäeval, 13. juunil Tallinnas Rahvusraamatukogus kogunenud Eesti Keskerakonna volikogu võttis vastu avalduse immigratsioonipoliitikast, mille kohaselt on Keskerakond kategooriliselt vastu Euroopa Komisjoni poolt määratud pagulaskvootide kehtestamisele.

“Brüsseli pakutud ebaproportsionaalselt kõrged pagulaskvoodid on Eesti valitsuse tegemata töö tagajärg, millele tuleb kategooriliselt vastu olla,” seisab Keskerakonna volikogu avalduses, “Eesti peab seisma selle eest, et tegeletakse kriisipiirkondade põgenike aitamisega kohapeal ning lahenduste otsimisega konflikti lähipiirkonnas.”

“Oleme seisukohal, et Eesti panus arenguabisse peaks olema tõhusam ja sihipärasem ning lisaks Põhja-Aafrikale vajab Euroopa Liidu tähelepanu Eestile palju lähedasem sõjaline konflikt Ukrainas, kus sisepõgenikke on juba pea kaks miljonit inimest,” kirjutatakse avalduses.

Keskerakonna volikogu nendib, et arusaadavalt on Lõuna-Euroopa riigid tõstatanud küsimuse Euroopa Liidu immigratsioonipoliitika tulevikust ning uute saabuvate varjupaigataotlejate puhul peame põhjalikult läbi analüüsima, millistel alustel on Eesti valmis oma tänast immigratsioonipoliitikat muutma.