Keskerakond kutsub kaks päeva enne presidendivalimisi kongressi kokku

 (24)
Keskerakond
Foto: Veiko Vares

Eesti Keskerakonna juhatus otsustas Keskerakonna XIII kongressi kokku kutsuda käesoleva aasta 27. augustil. Kongress toimub Tallinnas Nokia kontserdimajas.

“Keskerakond on välja kasvanud rahvarindest, mille roll oli väga suur Eesti taasiseseisvumise juures. 20. augustil möödub 20 aastat taasiseseisvumisest ning seega on igati sobilik ka Keskerakonna kongressi pidada just augustis,” teatas Keskerakonna peasekretär Priit Toobal.

Erakonna kongressile on oodatud 1831 saadikut üle Eesti ehk iga kaheksas erakonna liige, asutajaliikmed ning sada noortekogulast.

“Vastavalt erakonna põhikirjale annavad kongressile aru tehtust erakonna volikogu esimees, fraktsiooni esimees, aukohtu esimees, revisjonikomisjoni esimees, erakonna eurosaadikud, kuulatakse erakonna esimehe poliitilist ettekannet ja erakonna liikmete sõnavõtte ning valitakse erakonnale esimeest, juhatust, aukohtu esimeest ning revisjonimomisjoni,” ütles kongressi korraldustoimkonna juht Toobal.

Kongress on Keskerakonna kõrgeim organ, mille kutsub kokku erakonna juhatus vähemalt kord kahe aasta jooksul. XII Keskerakonna kongress toimus 5. detsembril 2009. aastal.