Kesk tahab vähendada sotsiaalmaksu miinimumi

 (40)
Kesk tahab vähendada sotsiaalmaksu miinimumi
Päevaleht/Pressifoto, Marko Mumm

Täna algatab Riigikogu Keskerakonna fraktsioon sotsiaalmaksuseaduse muutmise, mille jõustumisel vähendatakse sotsiaalmaksu tasumise aluseks olevat kuumäära 50 protsenti kehtestatud töötasu
alammäärast, et tööpuuduse leevendamiseks soodustada osalise tööaja kasutamist.

„Praegu arvestatakse sotsiaalmaksu 33 protsenti protsenti alampalga pealt (4350 krooni) ka neil, kes tegelikult saavad sellest tunduvalt madalamat töötasu,“ märkis riigikogu Keskerakonna fraktsiooni esimees Kadri Simson.

Praegu maksab tööandja poole töökoormusega töötaja pealt sama palju sotsiaalmaksu kui alampalka teeniva inimese pealt ehk kehtiva seaduse alusel 1436 krooni. Tulevikus hakkaks tööandja poole koormusega alampalgaga töötaja eest maksma poole vähem ehk 718 krooni.

Tema sõnul aitab sotsiaalmaksu kuumäära vähendamine säilitada ning luua uusi väikesepalgalisi töökohti. „Tootmismahu vähenedes on raskustes ettevõttel sotsiaalmaksu kuumäära alandamise korral võimalik viia kokkuleppel töötajaga ta üle osalisele tööajale ning hoida kokku kulusid, mis on oluliselt parem variant kui töötaja koondamine ja ettevõtte pankrot,“ rõhutas Simson.