Kesk nõus teatud tingimustel Rüütlit toetama

 (83)
Arnold Rüütel
Postimees/Scanpix

Keskerakond teatas eile, et ootab Arnold Rüütlilt selget seisukohta presidendiks kandideerimise kohta ning on valmis teda teatud tingimustel toetama.

“Keskerakond ei ütle, et ta pole valmis Arnold Rüütlit toetama, kuid esiteks vajame praeguse presidendi selget sõna,” ütles Keskerakonna parlamendifraktsiooni esimees Ain Seppik.

Ta meenutas, et Keskerakond toetas Rüütlit ka eelmistel presidendivalimistel. Rüütli selge kandideerimisotsus on esimene toetuse tingimus, kuid tingimusi on Keskerakonnal veelgi, kirjutab Eesti Päevaleht.

“Ei saa öelda, et inimene lihtsalt kandideerib ja kõik toimub edasi samamoodi nagu viimased viis aastat,” ütles Seppik. “Tahame ikka teada, mida järgnevad viis aastat Eesti arengusse toovad, seda ka teiste presidendikandidaatide puhul.”

Samas märkis Seppik, et erakond ei tee täit panust Rüütlile. “Oleme avatud ka teistele kandidaatidele, kuid on juba aeg, et teemat võetaks tõsiselt,” lisas ta. “On selge, et teistel kandidaatidel on raske välja tulla, kui praegune president pole oma otsust öelnud.”