Kes valetab? Keiu Ruus-Lepp: kinnitan jätkuvalt, et ei tunne Rainer Vakrat

 (232)
Rainer Vakra: inimesed mäletavad asju erinevalt
Keskerakonna ja Sotside kohtumine
Foto: Madis Veltman

Üheks peamiseks etteheiteks Rainer Vakra plagiaadijuhtumis on Keiu Ruus-Lepa bakalaureusetöö raames valminud mahuka ja õnnestunud küsitluse kasutamine Rainer Vakra nime all. Ruus-Lepp ütles Delfile antud kommentaaris, et ta ei tunne Rainer Vakrat ega ole temaga ka koostööd teinud.

Praegu on tekkinud olukord, kus Rainer Vakra bakalaureusetöö küsitlust puudutava osa suhtes on selgunud, et selle autoriks on Keiu Ruus-Lepp, kes ütleb, et töö kirjutamise ajal ta Rainer Vakrat ei tundnud.

„Ma ütlesin ja ütlen ka praegu, et Rainer Vakrat ma ei teadnud ja temaga koostööd ei teinud,” märkis Ruus-Lepp Delfile täna pärastlõunal antud kommentaaris.

Vakra temaga ei nõustu. Poliitiku sõnul oli Ruus-Lepp tol ajal lihtsalt üks SEI projektis osaleja. „See on üks koht, kus võib öelda, et inimesed mäletavad asju erinevalt,” kommenteeris ta asjaolusid, andes mõista, et tegi küsitluseosa siiki Ruus-Lepaga koos. Ka pärast seda Vakra väidet jääb Ruus-Lepp siiski oma algse seisukoha juurde.

Täpsemalt Ruus-Lepp esialgu asja kommenteerida ei taha, sest soovib enne rääkida tollase projektijuhi ja juhendaja Harri Mooraga, et täpsemalt dokumentidest ise näha, kuidas asjad on.