"Kes ei taha kuulda võtta, see peab tunda saama!" Videokollaaž Mart Helme krõbedatest koroonaütlemistest

 (187)

Valitsus on pidanud juba nädalaid vastama ajakirjanike pidevatele küsimustele koroonaviiruse kohta. Siseminister Mart Helme pole jäänud hätta vanasõnade ega nõukogude anekdootide leidmisel.

Mart Helme on koroonakriisi ajal jäänud meelde eelkõige soovitusega määrida rinnale hanerasva. Värvikaid väljaütlemisi on tal aga jagunud kamaluga.

"Kes kevadel köhib, see sügisel läeb" ja "Kes ei taha kuulda võtta, see peab tunda saama!" on vaid mõned Mart Helme pärlid viimase poole kuu pressikonverentsidelt. Vaata videost lähemalt!

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!