Kersti Kaljulaid IMF-i juhile Christine Lagarde'ile: inimesed ise on parimad digiriigi vedurid

 (36)
Kersti Kaljulaid IMF-i juhile Christine Lagarde'ile: inimesed ise on parimad digiriigi vedurid
Christine Lagarde ja Kersti KaljulaidFoto: Presidendi kantselei

President Kersti Kaljulaid rõhutas täna Washingtonis kohtumisel Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) presidendi Christine Lagarde'iga, et inimesed ise on kõige paremad digiriigi vedurid ja riik peab omalt poolt vaid tuge pakkuma

Kaljulaid tutvustas Lagarde'ile tutvustas Eesti e-riigi edusamme alates e-maksuametist kuni X-teeni. Ta selgitas, et Eestis on e-riigi ja digiühiskonna arengut inimesed alati ise suunanud ja riik peab vaid tagama selle turvalisuse. "Ja kui kord juba alustad, siis digist enam tagasiteed ei ole," ütles riigipea.

Üheks teemaks oli ka sooline palgalõhe ja nii Eesti riigipea kui IMF-i juht nõustusid, et see on teema, milles tuleb inimeste teadlikkust suurendada.

Lisaks rääkisid Kaljulaid ja Lagarde ka sellest, et globaliseeruvas maailmas tuleb juba praegu mõelda, kuidas tulevikutöö hakkab mõjutama meie ühiskondi.

President Kersti Kaljulaid on töövisiidil Ameerika Ühendriikides ja osaleb täna Maailmapanga ning Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) konverentsil, kus räägib Eesti universaalse ravikindlustuse kogemusest.