Ken-Marti Vaher: sissesõidukeeld Putini käsilasele Ohlobõstinile on õige samm

 (22)
Valitsuse pressikonverents
Ken-Marti VaherFoto: Rauno Volmar

Endine siseminister ja praegune riigikogu liige Ken-Marti Vaher leiab, et sissesõidukeeld Putini käsilasele Ohlobõstinile on õige samm ja annab meilt idapoole selge signaali ka tulevikuks, et sääraseid katseid tõkestada.

"Ärge laske end eksitada Ohlobõstini malbest määratlusest "näiteja" või nagu Tiškovi puhul kõlavast nimest "akadeemik". Need isikud on silmapaistvad Putini-režiimi trubaduurid ja viivad aktiivselt ellu selle režiimi mõjutustegevust," ütles Vaher Delfile.

"Endisele rahvastikuministrile Tiškovile kuulub näiteks kurikuulus lause: "NSV Liit pole kunagi olnud rahvaste vangla, vaid on hoopis olnud rahvuste häll. Selles Tiškovi "hällis" pühiti vaid paari inimpõlve jooksul maamunalt igaveseks vähemalt 100 rahvust. Ohlobõstin aga on jõuliste esinemistega nõudnud Venemaa agressiooni elluviimist Ukrainas ja mujal. Eesti põhiseaduslikku korda tuleb kaitsta ja sissesõidukeeluga säärastele isikutele seda ka õigustatult tehakse," sõnas Vaher.

Ohlobõstin oleks pidanud Tallinnas esinema 8. novembril. Eestisse sissesõidu keelule kirjutati alla eelmise nädala lõpus. Siseministeerium keeldus selle põhjust ütlemast, samuti ei öeldud, kui kaua see kestab.