Ken-Marti Vaher: Savisaar laseb endale jalga

 (137)
Ken-Marti Vaher: Savisaar laseb endale jalga
Foto: Andres Putting

Riigikogu õiguskomisjoni esimehe Ken-Marti Vaheri sõnul on Tallinna haldusreformi ainus eesmärk Keskerakonna jätkuvat üksivalitsemist tagada. „Kuid suures ainuvõimu kaotamise hirmus on savisaarlased asunud püüdma kurge kirvega,” arvab Vaher.

Seoses valimisseaduse muutusega eelmise aasta lõpul ennustab Vaher, et sügisestel valimistel ei saa Keskerakond enam vähemushäältega linnavolikogus enamust. „Nüüd siis üritatakse vikatiga linnaosade kallale minnes ning ühe ülelinnalise nimekirjaga veel asja päästa,” kirjutab IRL liige oma blogis.

„Kuna kohalikel valimistel langetatakse eelistus ikka pigem isikute, kui erakondade järgi, siis seavad must-valged ehk armasta-vihka kandidaadid häälte võimendusele tugeva piiri. Savisaarega eesotsas kaotab keskpartei hääli nendes linnaosades, kus seni on kandidaadiks olnud mõni pehmem või vähem k-näoline esinumber. Samuti varitseb neid oht, et mõne tuntud juhtfiguuriga vene nimekiri võtab neilt hulga muukeelseid hääli üle linna.”

„Nii et tegelikult laseb Savisaar linnaosade kaotamisega ja ülelinnalise ringkonnaga endale tugevalt jalga. Kus on keskpartei juhtpoliitikute silmad, kes ei näe, et Suur Juht seekord nõnda mööda sihib?” küsib Vaher.